Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
356 postów 334 komentarze

Blog Wojciecha Stefana Jaroń - Kejow

kejow - Piszę i komentuje o paliwach, energii , ekologii , modzie, telewizji jako medium i nośniku informacji,

Rajmund Kaczyński z AK - przerwana historia po Powstaniu Warszawskim 1944

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

temat udziału w Powstaniu Warszawskim Rajmunda Kaczyńskiego ps.. Irka kpr. pchor ze Zgrupowania Baszta kompanii nr.1 w przedmiocie uznania za Kawalera Virtuti Militari

 W gronie weteranów Powstania Warszawskiego rozgorzała dyskusja na temat udziału w Powstaniu Warszawskim Rajmunda Kaczyńskiego ps.. Irka  kpr. pchor  ze Zgrupowania Baszta kompanii nr.1 w przedmiocie uznania za Kawalera Virtuti Militari (źródło Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego str.54 wydanie 1997

 
Z innego żródła ( prasowego z 31 lipca 2004 Fakt str.16 ) wywiad ze sp. Lechem Kaczyńskim pt. „Mój ojciech powstaniec”  wynika że po dostaniu się do niewoli szybkio z niej uciekł pod ciałem żołnierza którego przewożono do szpitala.
 
Zagadką są dalsze losy Rajmunda Kaczyńskiego  do czasu wyzwolenia tj. od czasu ucieczki z obozu jenieckiego w Skierniewicach
 
Z treści Wywiad z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim w 62. rocznicę wybuchu Powstania  na bogu Małgorzaty Gosiewskiej
 
Pana ojciec, Rajmund Kaczyński, był powstańcem. Na ile tradycja Powstania była obecna w pana domu?

Mój świętej pamięci ojciec walczył na Mokotowie. Już w pierwszym dniu Powstania, podczas szturmu na Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, został poważnie ranny w rękę. Kontynuował jednak walkę; najpierw był dowódcą drużyny, potem plutonu. Został odznaczony krzyżem orderu Virtuti Militari. Już choćby przez to, przez jego losy, tradycja Powstania była w moim rodzinnym domu szczególnie pielęgnowana. W dzieciństwie w naszym domu wiele mówiło się o Armii Krajowej i o Powstaniu Warszawskim – zarówno wojna, jak i Powstanie były dla mnie oczywistym elementem najnowszej historii Polski.
 
Prezes PiS w rozmowie z DZIENNIKIEM ciepło wspomina swego ojca. Mówi, że nigdy nie poddał się komunizmowi.
 
"Pewna ważna instytucja interesowała się kiedyś jego przeszłością. Nic nie znalazła" - odpowiada Jarosław Kaczyński na pytania internautów w cyklu "Pytajnik DZIENNIKA".
 
Kwestia historyczna
Czy warto ujawnić okres od września 1944 do maja 1945 z zycia Rajmunda Kaczyńskiego   , wobec zamiarów ataku medialnego na rodzinę Kaczyńskich.
 
Kejow

KOMENTARZE

 • Ale dlaczego tylko taki wycinek z życia?
  Warto przeczytać, tu wypowiadają się ci, którzy znali rodzinę od bardzo dawna. Nie jest to ani jakaś zjadliwa historia. Ot różnie się plotły losy polskich rodzin.
  http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/212483,1,kaczynscy-lech-i-jaroslaw.read
 • @Zawisza 18:10:09
  Bardzo cenny link z Polityki

  Kejow
 • Komentarze usuniete
  Andrzej 22 , Grzymski
 • @Andrzej22 09:54:25
  Andrzej22:
  "@kejow 07:48:23
  ruska gnido, jesli ciebie admini nie wywala z NE, to ten portal upadnie!
  Przynajmniej ja ze swojej strony zrobie wszystko, aby ten twor Dukaczewskiego
  zniknął z polskiego internetu!"
  ----------------------------------------------------------------------------

  POPIERAM !

  Bardzo trafna uwaga oraz słuszna i zdecydowana reakcja

  na infiltrację NE przez przedstawicieli podstępnej rosyjskiej

  zbrodniczej agentury !
 • @kejow
  Niejedna rodzina skrywa swoje tajemnice niekoniecznie szczególnie mroczne. Jednak lepsze to od wymyślania jakichś historyjek, czy wręcz fałszowania nawet dokumentów. Nie jest tajemnicą napływ żydów i różnego bolszewizmu z Rosji po 1945 roku. To nie było dziesiątki osób, ale dziesiątki tysięcy, niektórzy nie znali nawet płynnie języka polskiego, zresztą jak babka Tuska - rdzenna Niemka, ale to inna nacja. Nowa ruska "szlachta czerwona" rządziła PRL mimo tzw moczaryzmu i co... koniec tej historii na roku 1989? Ano nie...

  Setki tysięcy ludzi było związanych jakoś z reżimem PRL. Większość chce to ukryć... Samych ORMO-wców było kilkaset tysięcy, wszyscy byli kapusiami CZYNNYMI. Nie mieli teczek pracy. To samo wszyscy towarzysze, naczelnicy, to łącznie miliony uwikłanych w reżim.

  Zaś podczas wojny różne cuda się zdarzały, jak słynne uwolnienie Bartoszewskiego przez PCK. Dlaczego akurat jego? Nie było godniejszych, cenniejszych obywateli II RP do uratowania? Choćby jakieś dziecko, młoda kobieta. Wielki bohatyr opuścił szalupą obozowego Titanica zostawiając słabszych na pewną śmierć. Wot w końcu bydło do dorżnięcia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031